charakter pracy
branża
województwoSzukanie zaawansowane
Oferty telepracy Oferty pracy Baza danych firm
NewsletterNewsletter
Bądź zawsze na biężąco!
Subskrybuj nasz newsletter!


Twój adres e-mail:

Praca w miastachPraca w miastach
Szukasz pracy  Szukasz pracy?

Praca

Szukanie zatrudnienia przez internet stałosię oczywiste i naturalne. Portale i strony internetowe firm udostępniające ogłoszenia o pracę, cieszą się ogromną popularnością wśród uczestników rynku pracy. Przyczyna tego zjawiska jest prosta - serwisy pracy umożliwiają szybszy przepływ informacji i szybsze podejmowanie decyzji, dzięki czemu zarówno pracodawcy jak i poszukujący zatrudnienia mogą działać bardziej efektywnie.

Internet stał się najbardziej popularnym miejscem poszukiwania pracowników, z tej metody rekrutacji korzysta ponad 70 % firm. Jest to również forma uznawana, za najbardziej efektywną*. Internet pozwala pracownikowi na szybkie dostarczenie aplikacji a pracodawcy zapewnia wielość i różnorodność zgłoszeń i ich łatwą wstępną weryfikację.

*.Badanie Stepstone przeprowadzone w 2007r. na grupie 2 tys menedżerów HR.

Zobacz najnowsze ogłoszenia o pracyTelepraca

Telepraca jest formą pracy wykonywanej zdalnie, poza siedzibą pracodawcy. Telepracownik rozliczany jest na podstawie rezultatów przekazywanych zleceniodawcy przy wykorzystaniu technologii informatycznych (poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych).

Telepraca jako forma świadczenia pracy zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Ceniona jest ze względu na swoją efektywność i niskie koszty zatrudnienia. Zleceniobiorcy pracują w domu, samodzielnie zarządzając swoim czasem. Telepraca przeznaczona jest przede wszystkim dla tych osób, którym obcy jest kompleks biurowca*, potrafią sami zarządzać czasem przeznaczonym na zlecone zadania.

Telepraca jest również bardzo ważną społecznie formą pracy ze względu na umożliwienie pracy i rozwoju zawodowego osobom niepełnosprawnym, uczącym się oraz opiekującym się dziećmi.

* twórcą terminu „kompleks biurowca” jest Jack M. Nilles amerykański teoretyk i prekursor telepracy, termin ten oznacza nieświadomą potrzebę przebywania w eleganckim gmachu firmy.

  • Podstawowe grupy zawodowe świadczące telepracę
  • Korzyści z telepracy dla pracowników i firm

Zobacz najnowsze zlecenia telepracy

CzłonkowstwoCzłonkowstwo
Jeżeli nie posiadasz konta w naszym serwisie - założ je teraz!

Zarejestruj się jako:
» osoba fizyczna
» działalność gospodarcza
Oferty tygodniaOferty tygodnia